Panama City

Kolejny dzień zaczęliśmy od zakupów. Kupiliśmy przejściówkę do prądu ( w Panamie jest napięcie 110v i gniazdka mają inne bolce – koszt 0.75$), wyrobiliśmy sobie też kartę do jeżdżenia autobusami miejskimi Metrobus ( za wyrobienie karty zapłaciliśmy 2$, jeden przejazd kosztuje 0,25$ a kartę można wyrobić m.in. w centrum przy ulicy Av Central Espana w Plaza Concordia ).
Teraz mogliśmy już spokojnie zacząć zwiedzanie stolicy. Najpierw pojechaliśmy w miejsce które każdy kojarzy z Panamą – Kanał Panamski. Żeby zobaczyć przepływające statki wybraliśmy się do śluzy Miraflores która jest położona najbliżej miasta.

Panama2

Studenci za wstęp płacą 10$, a normalny bilet kosztuje 15$. W tym mamy 10 minutowy film i muzeum poświęcone historii Kanału. Największą atrakcją jest taras widokowy na 3 piętrze, doskonale widać z niego przepływające przez śluzy statki. W największych kontenerowcach główny pokład jest na wysokości naszego tarasu więc statki są dosłownie na wyciągnięcie ręki.

panama19

panama21

Z Miraflores pojechaliśmy do Casco Viejo, starego miasta Panamy które wpisane jest na listę obiektów światowego dziedzictwa UNESCO. Tam przechadzaliśmy się uliczkami i podziwialiśmy kolonialną architekturę.

panama22

Panama18

panama23

Panama17

Panama

W przewodniku LP jest napisane, że to miejsce po zmroku należy do niebezpiecznych i coś w tym musi być bo nawet w ciągu dnia na każdym skrzyżowaniu stoją żołnierze z bronią automatyczną.

panama24

W Casco Viejo możemy znaleźć sporo przytulnych kawiarenek, stragany z pamiątkami w przystępnych cenach i oczywiście kapelusze Panama (ceny od 10 do 50$).

panama20

Z Casco Viejo idziemy główną promenadą w stronę naszego hotelu, skąd rozciąga się fantastyczny widok na centrum, ocean z wysokimi wieżowcami w tle przypomina typowo amerykańskie miasto. To świetne miejsce na spacer lub jogging.

panama25

Panama2

panama26

Następny dzień to już wyjazd do regionu Kuna Yala, czyli bajeczne wyspy San Blas. Blisko 400 wysp położonych wzdłuż wybrzeża Morza Karaibskiego. Tylko około 40 z nich jest zamieszkanych przez indian z plemienia Kuna. Pozostałe to bezludne wysepki z kokosowymi palmami, białym piaskiem, turkusową wodą i rafami..

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s