Pierwsza miłość. Jak ma na imię i jaka jest naprawdę?

საქართველო to zdecydowanie miejsce inne niż wszystkie. Możesz jechać pod prąd. Bez prawa jazdy i samochodem w którym plastikowa butelka jest bakiem od paliwa. Drzwi otwierają się na zakrętach. Krowy znajdziesz wszędzie, a raczej one znajdą Ciebie. Załatwienie prostej sprawy trwa godzinami, a cuda zdarzają się codziennie. Na stacji benzynowej facet nalewa Ci paliwo trzymając w zębach papierosa. Kierowcy są szaleni. Wszyscy na siebie krzyczą i śmieją do siebie. Na targu obok kapci kupisz świnie. Fajki pali każdy.

cropped-cminda-sameba2.jpg

Nie znajdziesz Gruzina, który wątpiłby, że żyje w najpiękniejszym kraju. Morze, góry, Tbilisi wszystko jest najlepsze. I kuchnia jest najlepsza. Czasem zjedzą coś innego, ale szybko wrócą do najlepszych potraw rodem z Sakartwelo. Wino. Oczywiście też najlepsze. Zawsze dumni. Zero zawahania.

Stalin – geniusz. Nienawidzą Rosjan. Kochają Rosjanki. Każdy zna każdego. Nikt nie jest sam. Razem śpiewają. Jedzą. Piją. Uczta to sposób życia. Wódka nie ma mniej niż 60%. Dzięki nim mamy wino. Toasty trwają kilkanaście minut. Za Boga, przodków i rodzinę. Gaumardżos!

Chaos wszędzie. Na wszystko jest czas. Wszystko można załatwić. Kiedy myślisz, że nic nie gra wszystko pasuje do siebie idealnie. Naszego Prezydenta szanują bardziej niż my sami. To nie Azja i nie Europa. To jest Gruzja. I taką ją pokochałem.

Cminda Sameba3

Georgia8

Georgia5

Iran5

Georgia9

Georgia7

Reklamy

5 comments

  1. Hej! Super napisane, krótko, ciekawie i jakże prawdziwie! Dokładnie, nie można nie zakochać się!!! 🙂
    Kocham! Uwielbiam! Szaleję! :))) heheh aż chce się śpiewać „Kocham Cię, jak Gruzję!” 🙂
    Poza tym, Super blog! Gratuluję! 🙂
    I zapraszam na mojego bloga – własnie zakończyłam – jest to opowieść o mojej podróży do Gruzji, rok temu, 11 dni, 5 dziewczyn, 8 miejsc 🙂 (pisany po polsku i angielsku)

    http://www.5girslingeorgia.blogspot.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s