O mnie

Dlaczego piszę tego bloga? Bo wierze, że każdy kto w tej chwili siedzi przed monitorem swojego komputera, a nigdy nie podróżował dalej niż na półkoloniach w podstawówce, może zwiedzać świat. Nie są do tego potrzebne duże pieniądze, specjalne przygotowania czy ponadprzeciętna wiedza. Wystarczy podnieść się z kanapy i wychylić głowę z pokoju. Ten blog jest tego przykładem.

Jeśli jesteś typem osoby która żyje marzeniami o fantastycznych piaszczystych plażach, starożytnych zabytkach i dzikiej przyrodzie znajdziesz na tym blogu wskazówki jak spełnić swoje marzenia.

Jeżeli trafiłeś tu bo podróżujesz to mam nadzieję, że wspólna wiara w spełnianie marzeń pozwoli nam utrzymać kontakt i dzielić się inspiracjami.

Trochę o mnie

Cześć jestem Mateusz! Kiedy miałem 22 lata, trzy lata studiów na UAM i dwa lata pracy w korporacji za sobą poczułem, że młodość, możliwości i czas uciekają mi przez palce. W 2012r. dzięki praktykom z uczelni wyjechałem do Gruzji. Ten wyjazd pozwolił mi odnaleźć  cel i prawdziwe marzenia.  Uwierzyłem że wystarczy chcieć, dążyć do celu i można odkrywać świat. Od tego czasu byłem w Gruzji jeszcze dwa razy, spałem na bajkowej wyspie na Morzu Karaibskim, chodziłem po dżungli w Panamie, zwiedziłem kilka pięknych miast Europy, pływałem statkiem po Bosforze, zobaczyłem słoneczną Maltę i wybrałem się w samotną podróż do Iranu. Tyle w trochę ponad rok. Teraz czytając podróżnicze blogi zachwycam się pomysłami na niesamowitą podróż, ale nie myślę już że takie przygody są tylko dla wybranych. Teraz sam zastanawiam się gdzie pojadę. Uważam że życie jest tak krótkie i kruche że powinniśmy je spędzić na spełnianiu marzeń i byciu szczęśliwym każdego dnia.

Jak lubię podróżować?

Dla mnie celem jest sama droga. Żeby w podróży czuć się dobrze unikam pośpiechu. Odpowiednia ilość przestrzeni i indywidualność są dla mnie dużo istotniejsze niż dobrze zorganizowana przez biuro wycieczka z hotelem all inclusive. Uwielbiam podziwiać krajobrazy, trudno dostępne i dzikie miejsca. Ciekawią mnie historie spotkanych ludzi i ich kultura. Częściej można mnie spotkać na wiejskiej drodze niż w zatłoczonym mieście.

„Jesteśmy tutaj na chwilę. Jakoś jestem przekonany, że za 20 lat nie będziemy pamiętać jak fantastycznie wypełnialiśmy tabelki, odpowiadaliśmy na pocztę firmową i z jaką gracją nalewaliśmy sobie kawy w salach konferencyjnych.

Będziemy za to pamiętać te chwilę gdy byliśmy jeszcze spontaniczni.”

Cminda Sameba

Panama14

Panama15

Kontakt:

e-mail: musiol.mateusz@gmail.com

6 comments

  1. Ja też podpisuję się pod tekstem!!! Z jedną tylko uwagą. Ze spontaniczności się tak całkiem nie wyrasta!! To cecha raczej przyrodzona. Jedynie potem ciało nie nadąża za duchem!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s